Gene2info, Sağlık Bilişimi (HIT=Health Information Technology) alanında uzmanlaşmıştır: Kişisel verilerin profesyonel amaçlı kullanımının, son yararlanıcı (hasta), hizmet tedarikçileri, ödeme kurumları ve denetçi kurumlar arasında dolaşımının kolaylaştırılıp hızlandırılmasıyla birlikte yüksek güvenlik çözümleriyle korunması Gene2info teknolojisinin öncelikli hedefidir.

Gene2info teknolojisinin gündeminde, süreçlerin ileri düzeyde otomasyonu, verimliliği ve hızı artıran araçların keşfi ve geliştirilmesi, ilgili tarafların ortak bir ağ üzerinde ilişkilendirilmesi, karar sürecine temel olan verilerin saklanması ve işlenmesi gibi başlıklar yer alır.

Gene2info’nun özellikle Yeni Nesil Dizi Analizi (NGS) sistemleri ile üretilen büyük verinin hem temel analizlerinde, hem klinik değerlendirmesinde, hem de araştırma amaçlı kompleks yorumlanmasında kullanılan fonksiyonel çözümleri bulunmaktadır.

Gene2info ürünleri arasında yer alan MULTİGEN DNA test kitleri, genetik tanıda hem hızlı, hem de maliyet etkin çözümler sunmaktadır.  

Gene2info, aynı zamanda genetik verinin güvenli olarak saklanması konusunda son kullanıcılara pratik çözümler sunmaktadır.

TOP